Garderoba u segedinu

Nadchodzi oczekiwana od dawna wiosna. Toż nie tylko szansa na zdjęcie kilkorgu zbędnych kilogramów, lecz zarówno na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale oraz skorzystania ze zdrowia, jakie oferują nam sałatki.

Witaminy Sałatki są dużą bombę witaminową. Dostarczają nam one pełnych elementów potrzebnych do odpowiedniego funkcjonowania systemu. Polacy zawsze a mają tendencję do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Stąd tak dużo wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie są wciąż jedną z podstawowych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o moc dużo lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej istnieją w organizmie pokarmowym, dzięki czemu po ich użytkowaniu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temuż nie prowadzą one wywiadów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest wtedy większa i przytulniejsza dla własnego układu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek dobrze nie jest ciężkie, szczególnie, jeżeli mamy wystarczającym sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że zrobimy je wyjątkowo szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z których planujemy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W ciągu kilku chwili mamy twardy i pożywny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą miłe i upalne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najłatwiejszym sposobem, by uzyskać upragnioną sylwetkę, jest poznanie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że może być ona o wiele lepsza od dawnych polskich problemów i schabowych. Co wysoce, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być mistrzem kuchni. Wystarczy inwencja i wyobraźnia. To zaledwie od nas zależy, z jakich składników stworzymy własną ważną i zdrową sałatkę.