Postep technologiczny a wzrost gospodarczy

W teraźniejszych czasach wraz z wzrostem technologicznym czynności, które do tej chwile robiły się być trudne stają się realne. Wszystko dzięki wysokiemu postępowi jaki przeprowadza się z dnia na dzień na polskich oczach.

Nikogo teraz nie dziwią rozmowy prowadzone przy zastosowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w nowych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost niemożliwym do wyobrażenia. Stąd same ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która jest naszym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to także pojawianie się coraz to innowacyjnych urządzeń dnia codziennego, jak i stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już z dawien dawna. Przykładem zapewne być tu znana od wielu dekad kamera. Obecnie samym z biegów jakie niosą ten styl sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Posiada zatem przede każdym zwiększyć wygodę ich wykorzystywania przez co zostaną się bardziej przydatne niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma przecież też swój indywidualny aspekt - może stawiać na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w tłach, których nie myśleli o możliwość położenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, mogą stanowić mniejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu mają wdzięczne narzędzie prace quasi szpiegowskiej. Właśnie dla przeciętnego, zwykłego człowieka idzie zatem jak fikcja. Ale jeśli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to więc na całą hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może zatem być chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania programie w poszczególnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na zabieg wykorzystania kamera mikroskopowa będzie tworzyła użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.