Psycholog a kasa fiskalna

Przedsiębiorcy prowadzący kampania gospodarczą, w jakiej stosują kasy rejestrujące muszą dbać bardzo dużo wymogów. Drinku z nich stanowi cel posiadania papierowych rolek z kopiami paragonów przez znany w podobnym rozporządzeniu okres, jaki z 2013 rokiem uległ przedłużeniu.

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-optima/rozwiazania-dla-biur-rachunkowych/Program Księgowy Optima. Rozwiązania dla biur rachunkowych

Do 31 grudnia 2012 roku na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z 2008 roku obowiązywał okres przejściowy zgodnie z jakim kopie paragonów fiskalny powinien było ukrywać przez okres dwóch lat. Zacząwszy od początku roku 2013 przechowywanie paragonów z kasy fiskalnej uległ zmianie i stał przedłużony na stan lat pięciu. Podatnicy rejestrujący sprzedaż na kasach finansowych w roku 2013 powinni wziąć kopie paragonów dokumentujących sprzedaż za rok 2012 i 2011, natomiast wcześniejsze kopie paragonów można trwale zniszczyć. I muszą pamiętać więcej o tym, że zarchiwizowane kopie paragonów z 2013 roku muszą przechowywać aż do roku 2018, ze powodu na ostatnie, że okres pięcioletni miany istnieje od końca roku kalendarzowego, w jakim upłyną termin płatności podatku. Dlaczego przechowywanie kopii paragonów fiskalnych ma okres pięciu lat? Przede wszystkim ze względu na ostatnie, że czas przedawnienia się zobowiązania podatkowego wynosi właśnie pięć lat. Stoi wiele obaw czy archiwizowanie kopii paragonów przez tak kredyty stan jest wskazane. Jednakże resort finansów uważa, że pięcioletni okres jest miejsce dla prawidłowości rozliczeń podatkowych. Kopie paragonów są jedynymi dowodami, które dokumentują sprzedaż, jej część cenę oraz stawki podatkowe. Na wycieczkę jednak zasługuje fakt, że pomimo że ustawodawca wskazał określony termin do archiwizowania kopii rolek z paragonami fiskalnymi zatem nie wskazał jakości w której powinny być one noszone. Najtańsze kasy fiskalne kraków przechowują paragony w postaci papierowej.  Kasy droższe z rozbudowanym modułem mają okazja archiwizacji elektronicznej paragonów. Należy też pamiętać, że nawet fakt likwidacji działalności finansowej w żaden środek nie zwalnia przedsiębiorcy z ustawowego obowiązku przechowywania kopii paragonów z kas rejestrujących.